Vyberte stranu

Altevita Coconatural Pure – Kokosová Voda z Mladých Kokosov bez Laktózy – 140g

11.99

  • Osviežujúci, energizujúci nápoj
  • Plný vitamínov, minerálov a antioxidantov
  • Ako „infúzia“ hydratuje organizmus
  • Výborne vplýva na výkonnosť pri športe
  • Vhodné pri zvýšenej námahe

Odosielame už v deň vytvorenia objednávky a to až do 14:00

Katalógové číslo: CO02 Kategórie: , ,

Ďalšie informácie

Hmotnosť 140 g

Altevita Coconatural Pure je práškový extrakt z kokosovej vody, ktorý je vhodným doplnkom výživy pre športovcov, pracovne vyčerpaných ľudí a tých, ktorí chcú mať kokosovú vodu po ruke aj na cestách. 140 gramové balenie vám postačí na prípravu 20 nápojov alebo smoothie, Dehydrovaná kokosová voda je vhodná pre vegánov aj ľudí trpiacich intoleranciou na laktózu či lepok. 

 

Kokosová voda verzus kokosové mlieko 

Kokosová voda je šťava, ktorá sa tvorí v kokosových orechov. Nachádza sa len v mladých plodoch. Kokosové mlieko sa vyrába prostredníctvom spracovania vyzretej kokosovej dužiny. Kým jednoznačne pozitívny vplyv kokosového mlieka mnohí potvrdzujú a mnohí i vyvracajú, pri kokosovej vode je akákoľvek diskusia zbytočná. Na rozdiel od mlieka kokosová voda neobsahuje takmer žiadne tuky a má nízky obsah sacharidov. Na druhej strane obsahuje antioxidanty, dôležité minerály a samozrejme vitamíny.

 

Hydratačné účinky kokosovej 

Jedným z účinkov kokosovej vody je jej úžasná schopnosť hydratovať organizmus. Stojí za tým vysoký obsah elektrolitov, teda kombinácia solí a minerálov. Preto je ideálnym doplnkom výživy pre športovcov, no aj ľudí, ktorí sú náchylní na dehydratáciu. Pravidelne by ju mali konzumovať tiež malé deti, u ktorých v dôsledku dehydratácie organizmu hrozí vznik febrilných kŕčov.

 

Kokosová voda vám pomôže aj pri tráviacich ťažkostiach, najmä pri hnačke, pri ktorej dochádza k silnému odvodneniu organizmu. Po ruke by ste ju mali mať samozrejme aj počas horúcich dní, kedy vám pomôže niekoľkonásobne lepšie ako obyčajná minerálka. 

 

Ďalšie pozitívne účinky kokosovej vody

Kokosová voda je bohatá na enzýmy a antioxidanty, minerály (železo, magnézium, draslík, zinok, vápnik) a vitamíny C a B. Kombinácia týchto dôležitých živín má priaznivý vplyv na znižovanie vysokého krvného tlaku a vyrovnáva hladinu LDL a HDL cholesterolu, čo vedie k jeho správnym hodnotám. 

 

Vďaka jej hydratačným účinkom vám pomôže i pri rannej „opici“, zmierňuje svalové kŕče a bolesť hlavy. Vďaka vysokému obsahu enzýmov podporuje trávenie, čím prirodzene urýchľuje chudnutie a odbúravanie tukov z tela. 

 

Vhodná pre alergikov

Altevita Coconatural Pure je vhodná pre ľudí, ktorí trpia alergiou na orechy. V prvom rade je alergia na kokos veľmi výnimočná. V rade druhom kokosový orech v skutočnosti nie je orechom. Z botanického hľadiska hovoríme o kôstkovom ovocí, ktoré je navyše prirodzene hypoalergénne.