Vyberte stranu

Guarana – Paulínia nápojová

9.95

Guarana je často súčasťou energetických nápojov vďaka vysokému obsahu kofeínu a ďalších látok, ktoré zvyšujú sústredenie, redukujú únavu a môžu zlepšiť schopnosť učenia.

Vďaka obsahu kofeínu v guarane sa urýchľuje metabolizmus tukov, plus redukuje chuť do jedla a preto je vhodná ako doplnok pri chudnutí.

Navyše môže pomôcť regulovať menstruačný cyklus a zmierniť menštruačné bolesti a ďalšie predmenštruačné symptómy.

Popis

Čo je guarana?

Guarana je rastlina pôvodom z Amazonského dažďového pralesa v Brazílii. Jedná sa o lianovitú rastlinú, ktorá pripomína svojím tvarom krík alebo malý strom so sýto červeným oplodím v ktorom je hnedý plod.

Účinky guarany

Guarana podporuje imunitný systém a tiež regeneráciu organizmu. Plody guarany sa používajú pri menštruačných bolestiach a pri chudnutí zvyšuje rýchlosť metabolizmu tukov.

Obmedzuje chuť do jedla. Okrem toho sa používa napríklad aj pri liečbe menštruačných bolestí.

Plody guarany obsahujú guaranín, ktorý pôsobí ako kofeín. Výhodou je, že sa uvoľňuje postupne, čím dodáva telu energiu.

Užívanie sa odporúča všetkým s náročnou prácou. Pomáha pri únave, ospalosti a pri problémoch s koncentráciou. Odstraňuje psychickú a fyzickú únavu, zlepšuje mentálne funkcie, zvyšuje výkonnosť organizmu.

Kontraindikácie

Vedľajšie účinky sa môžu objaviť pri nadmernom užívaní. Ide najmä o zvracanie, bolesť  žalúdku, nervozitu, nespavosť aj triašku

Ako užívať guaranu

Pridajte 1-2 lyžičky guarany do 250ml šálky. Zalejte šálku s guaranou vriacou vodou a nechajte lúhovať 8-10 minút. Mletú guaranu môžete primiešať aj do jogurtu, vločiek alebo obľúbeného smoothie.

Ďalšie informácie

Hmotnosť150 g

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Guarana – Paulínia nápojová”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *