Vyberte stranu

Altevita Čierna Himalájska Soľ Kala Namak – 200g

1.49

Odosielame už v deň vytvorenia objednávky a to až do 14:00

Katalógové číslo: WHS07 Kategórie: , ,

Čo je čierna soľ?

Väčšina z Vás asi dobre pozná „ružovú himalájsku soľ“. Je pre vás čierna soľ novinkou? Tak sa na ňu pozrime lepšie. Táto soľ pochádza z Himalájí a aj keď sa nazýva čierna soľ, v skutočnosti je po zomletí ružovo-sivej farby. Nachádza sa v nej zastúpené množstvo železa a minerálov. Z toho pramení jej sfarbenie. 

Čím je iná? Ako nám pomáha?

Zložením. Obsahuje síru, ktorá je súčasťou buniek a základnou zložkou bielkovín. Síra je nazývaná aj minerál krásy, pretože je dôležitá pre zdravie vlasov, nechtov a je dobrá aj na hydratáciu pokožky. Čierna soľ neobsahuje sodík a preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí sa liečia na vysoký krvný tlak. Podľa ajurvédskej medicíny pomáha čierna soľ pri nafukovaní a zažívacích problémoch, čistí črevá a je prospešná aj pri pálení záhy. V čase prechladnutí a chrípok sa dá  využiť pri nosovej sprche.

Obľubujú ju najmä vegáni

Soľ je samozrejme najviac používaná  v kuchyni ako dochucovadlo. Obľubujú ju hlavne vegáni pri  príprave vegánskych jedál. Napríklad ju pridajú aj do vajíčok, pretože im zvyšuje arómu a pomáha v trávení. Okrem toho sa pridáva do indických jedál, polievok, dipov, nátierok a šalátov. Výborná je napríklad kombinácia tofu, kurkumy a čiernej soli, z ktorej vznikne nátierka s arómou vajíčok.

Radi skúšate nové, zaujímavé a užitočné veci? Chcete osviežiť svoju kuchyňu a zmeniť jednotvárnosť spôsobov prípravy jedál? Do toho, Kala Namak bude skvelým spôsobom ako vyjsť z rutiny.

Ďalšie informácie

Hmotnosť200 g