Vyberte stranu

Psyllium

7.50

Psyllium neobsahuje takmer žiadne kalórie a ako kvalitný zdroj vlákniny môže pomôcť pri snahe schudnúť prebytočný tuk.

Psyllium pomáha zasýtiť, optimalizovať hladinu cholesterolu, zlepšiť hladinu cukru v krvi a môže sa použiť na doplnenie dennej potreby vlákniny.

Zloženie: 100% Psyllium

Na sklade – v pracovných dňoch odosielame ešte v ten istý deň objednávky do 17:00.

Hmotnosť: 125g

Popis

[vc_row][vc_column][vc_tta_tabs color=”green” active_section=”1″][vc_tta_section title=”Účinky a účinné látky v psylliu” tab_id=”1″][vc_column_text]

Psyllium – jeho účinky a účinné látky

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium sa stalo populárne predovšetkým ako skvelý zdroj vlákniny, ktorá mnohým ľuďom v strave chýba. Viskózny a rozpustný typ vlákniny, ktorý psyllium obsahuje sa nestrávi kompletne a vďaka tomu psyllium prechádza ďalej do tráviaceho traktu, z čoho plynú rôzne benefity.

Psyllium dokáže absorbovať vodu, čím získa gélovú konzistenciu, ktorá môže pomôcť pri ťažkostiach ako sú zápcha, hnačka, vysoká hladina cukru v krvi, vysoký krvný tlak, vysoká hladina LDL cholesterolu a v neposlednom rade môže pomôcť psyllium aj pri snahe schudnúť prebytočné kilogramy.

V tomto článku sa dozviete všetky potrebné informácie o účinkoch a zložení psyllia, ktoré sú vedecky potvrdené.

 

Psyllium a jeho účinky

Psyllium si obľúbili mnohí ľudia a preto existuje viacero evidencií, ktoré sa zamerali na jeho účinky. Toto je 7 najdôležitejších z nich.

 

Psyllium proti zápche

Psyllium používajú ľudia často pri zápche. Jedna z vlastností psyllia je jeho schopnosť zväčšovať svoj objem. Psyllium sa viaže na čiastočne strávené jedlo, ktoré prechádza zo žalúdka do tenkého čreva. Následne sa do neho vstrebáva voda, čo zvyšuje veľkosť a vlhkosť stolice a tým pomáha zmierniť zápchu.

Psyllium tiež podporuje pravideľnosť vylučovania a je známe ako účinné laxatívum.

 

Psyllium proti hnačke

Tým, že psyllium absorbuje vodu a zväčšuje svoj objem aj 25x, tak môže tiež pomôcť zmierniť hnačku. Pri šúdii zameranej práve na účinky psyllia proti hnačke bolo zistené, že psyllium znižuje celkový výskyt hnačky a potrebu liekov proti hnačke.

Psyllium navyše spomalí pohyby v črevách a môže byť teda alternatívna a finančne nenáročná prvá pomoc.

 

Psyllium môže pomôcť pri vysokej hladine cukru v krvi

Psyllium obsahuje vlákninu, ktorá dokáže spomaliť absorpciu glukózy do krvi po jedle a tým nevznikne prudký nárast glykémie. Vláknina, ktorú psyllium obsahuje môže významne regulovať aj priemernú hladinu glykémie a to dlhodobo.

Po 8 týždňoch sa u testovaných diabetikoch 2. typu znížila priemerná hladina cukru v krvi HbA1c z 8,5% na 7,5% a to len vďaka 10,5 g psyllia denne.

Pri inej štúdii sa zistil pokles glykémie zase o 29% a to už počas prvých dvoch týždňov užívania 5 g psyllia 3x denne.

Vláknina, ktorú psyllium obsahuje môže byť preto skvelý spôsob pomoci pri vysokej hladine cukru v krvi.

 

Psyllium vám môže vyriešiť problémy s prejedaním

Prejedanie a neustály hlad medzi jedlami môže spôsobiť v krátkodobom aj dlhodobom horizonte vážne problémy. Predovšetkým problémy s trávením, s priberaním nadbytočného tuku a z neho vyplývajúce zdravotné ťažkosti.

Ďalšia z vlastností psyllia je tá, že dokáže znížiť nadmernú túžbu po jedle, čo sa môže zísť pri chudnutí.

Viskózna vláknina, ktorú psyllium obsahuje môže výrazne predĺžiť pocit sýtosti po jedle.

Tento fakt sa teda môže prejaviť na celkovom príjme kalórií a ľahšieho spaľovania nadbytočného tuku.

 

Psyllium môže znížiť vysokú hladinu LDL cholesterolu

Psyllium podporuje tvorbu žlče na úkor LDL cholesterolu a tým dochádza k jeho znižovaniu. Narozdiel od niektorých iných potravín, ktoré majú tendenciu znižovať okrem LDL aj HDL cholesterol, psyllium prospešný HDL cholesterol neznižuje.

Bolo zistené, že psyllium má na zníženie cholesterolu LDL vplyv v závislosti od jeho dávky. To znamená, že pri vyššej dávke sú účinky psyllia na hyperlipidémiu lepšie než nižšie dávky.

Pri štúdii, ktorá sa zaoberala vplyvom psyllia (3-20,4 g denne) na zníženie cholesterolu sa teda zistilo, že psyllium môže byť použité ako doplnok stravy u ľudí s miernou až strednou hypercholesterolémiou.

 

Psyllium môže zlepšiť srdcovo cievny systém

Okrem účinku na zvýšený cholesterol LDL môže podľa štúdie psyllium pomôcť zlepšiť hladinu triglyceridov, ktoré sú ďalším rizikovým faktorom pri vzniku srdcovo cievnych ochorení.

Srdcu taktiež prospieva strava založená na vyššom príjme bielkovín a vlákniny, ktorá je spojená s lepšími hodnotami krvného tlaku.

Tieto jednotlivé parametre môžu výrazne zlepšiť celkový srdcovo cievny systém a znížiť tak riziko kardiovaskulárnych ochorení.

 

Psyllium ako probiotikum

U psyllia boli zistené probiotické účinky, ktoré pomáhajú črevným baktériám plniť ich funkciu proti črevným ochoreniam. Určitá časť vlákniny z psyllia môže byť fermentovaná črevnými baktériami, ktoré pomáhajú produkovať mastné kyseliny s krátkym reťazcom (SCFA), ktoré podporujú zdravie hrubého čreva.

Tým, že táto fermentácia prebieha pomalšie ako u niektorých iných zdrojov vlákniny, nespôsobuje táto fermentácia plynatosť a pocit nepohodlia.

Štúdia tiež ukázala, že 4 mesiace užívania psyllia pomohlo pacientom s ulceróznou kolitídou znížiť nepriaznivé príznaky tohto ochorenia.

 

Zloženie psyllia

Psyllium ponúka množstvo výhod, ktoré sú dosiahnuté predovšetkým vďaka rozpustnej viskóznej vláknine, ktorá tvorí väčšinový podiel psyllia.

Samotnú vlákninu môžme ďalej rozdeliť na 3 časti:

 • Ľahko fermentovateľná vláknina – 15-20% podiel psyllia
 • Ťažko fermentovateľná vláknina – 55-60% podial psyllia
 • Nefermentovateľná vláknina – 10-15% podial psyllia

 

Chemické rozdelenie psyllia

Medzi hlavné monosacharidy, ktoré obsahuje psyllium patria xylóza a arabinóza. Obidve tieto zložky patria do skupiny Arabinoxylanov – polysacharidu a hlavného komponentu vlákniny psyllia, ktorému sú pripisované jeho hlavné benefity. Iba na porovnanie, biela múka obsahuje iba 2-3% tohto polysacharidu, pričom psyllium obsahuje približne 60% Arabinoxylanov.

 

Psyllium sa teda skladá z:

 • Xylóza
 • Arabinóza
 • Kyselina uronová
 • Galaktóza
 • Glukóza
 • Ribóza

Hlavné komponenty psyllia, ktorými sú xylóza a arabinóza sú zodpovedné za gélovú štruktúru psyllia akonáhle je zmiešaný s tekutinou. Táto vlastnosť psyllia je to, čo z neho robí skvelý doplnok do každodennej stravy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vyskúšajte naše prémiové bylinky” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ako užívať psyllium” tab_id=”2″][vc_column_text]

Ako užívať psyllium

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Užívať psyllium je jednoduchý a finančne nenáročný spôsob doplnenia kvalitnej vlákniny.

Denne by mal dospelý človek skonzumovať 25g až 30g vlákniny, no často toto číslo človek nedosiahne. Samozrejme, vlákninu môžete prijať z rôznych jedál, ako sú napríklad ovsené vločky atď., ale koncentrácia vlákniny v psylliu je mnohonásobne väčšia, čiže snáď neexistuje jednoduchší spôsob doplnenia vlákniny než vďaka psylliu.

Pokiaľ máte teda problém s denným príjmom vlákniny, stačí niekoľko lyžičiek psyllia a tento deficit hravo dobehnete.

V tomto článku sa dozviete niekoľko užitočných spôsobov, ako môžete psyllium zaradiť do dennej stravy, ako aj odporúčané dávkovanie psyllia.

 

Koľko psyllia denne užívať

Psyllium sa bežne užíva v množstvách od 5 g do 30 g denne. Pokiaľ psyllium užívate spolu s vodou, je dôležité vypiť dostatok vody alebo inej tekutiny tj. aspoň 200 ml pri nižších dávkach a 500 ml pri vyšších dávkach psyllia.

Denné množstvo psyllia závisí taktiež od veku.

 

V prípade nemletého psyllia platí:

 

Pre osoby nad 12 rokov: 1 polievkovú lyžicu nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1 čajovú lyžičku nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

 

V prípade mletého psyllia platí:

 

Pre osoby nad 12 rokov: 1 čajovú lyžičku mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1/2 čajovej lyžičky mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

 

Jedna lyžica psyllia obsahuje približne 7 g diétnej vlákniny. Najlepšie je začať psyllium užívať od spodných dávok a postupne dávku zvyšovať. Začnite napríklad iba s jednou lyžicou denne a uvidíte, ako bude reagovať váš organizmus. Postupne môžete dávku zvýšiť na 3 lyžice/lyžičky denne.

 

Ako dlho psyllium užívať

Psyllium môžete užívať tak dlho ako chcete, jedná sa o diétnu vlákninu, ktorá je telu prirodzená a preto neexistuje odporúčaná dĺžka obdobia užívania psyllia.

 

Možnosti užívania psyllia

Zapíjanie psyllia s vodou

Najjednoduchší spôsob, ako psyllium užívať je rozmiešanie jednej lyžice psyllia vo vode a následné vypitie.

Psyllium absorbuje vodu rýchlo a preto musíte po rozmiešaní psyllia vodu rýchlo vypiť. Môže sa stať, že časť psyllia vám zostane na dne pohára a preto po vypití znovu nalejte do pohára vodu a vypiť zvyšok psyllia.

Takto vypité psyllium následne napučí a pôsobí blahodárne na tráviaci trakt.

Tip: namiesto vody môžete použiť aj džús, týmto spôsobom bude užitie psyllia ešte jednoduchšie.

 

Pridajte psyllium do koktailu

Užívanie psyllia nemusí byť utrpenie. Ako ste si možno domysleli, psyllium nemá chuť, je to “len” užitočná vláknina, za ktorú bude organizmus vďačný. Pokiaľ si zvyknete robiť smoothies alebo máte radi tvaroh s mliekom a ovocím, môžete si psyllium jednoducho pridať do týchto koktailov.

Pravdepodobne ani nespoznáte, že ste si tam psyllium pridali, ale pre vaše zdravie spravíte rovnako dobre, ako by ste psyllium zapili s vodou.

 

Pridajte psyllium do vločiek

Ak mávate na raňajky alebo medzi jedlami vločky s proteínom, ovocím alebo iba tak s mliekom, pridanie psyllia do vločiek je ďalší zo spôsobov, ako jedlu zvýšiť jeho nutričnú hodnotu. Ovsené vločky sú už samé o sebe výborným zdrojom vlákniny.

Povedzme, že pokiaľ zjete 100 g vločiek, tak zjete 7 g vlákniny. Pridaním len jednej lyžice psyllia zvýšite obsah vlákniny až dvojnásobne.

Zjete tak namiesto 7 g vlákniny až 14 g vlákniny a to vďaka pridaniu iba jednej lyžice psyllia, čo je množstvo, ktorým už v podstate pokryjete polovičnú odporúčanú dávku vlákniny denne.

 

Použite psyllium na pečenie

Psyllium je možné zakomponovať aj do vašich obľúbených pekárskych výtvorov. Psyllium sa stal obľúbeným prídavkom do pečenia aj preto, pretože nahrádza vlastnosti konzistencie lepku.

Pokiaľ teda máte alergiu na lepok, tak pri bezlepkovom pečení môžete mať problém s tým, že vám cesto nedrží tak ako by malo.

Našťastie, vďaka psylliu vytvarujete cesto ľahko do požadovaného tvaru a v neposlednom rade získajú vaše recepty omnoho viac zdraviu prospešnej vlákniny.

 

Kontraindikácie

Psyllium dokáže rýchlo absorbovať tekutinu a zväčšiť svoj objem. Niekedy môže vysoký príjem vlákniny bez dostatku tekutín spôsobiť tráviace ťažkosti. Z tohto dôvodu sa uistite, že spolu s psylliom pijete dostatok tekutín, čím zaistíte, že váš tráviaci systém bude dostatočne hydratovaný.

Je dôležité poznamenať, že by ste nemali psyllium užívať v prípade, že máte zúžený pažerák alebo ťažkosti s prehĺtaním.

Uistite sa tiež, že psyllium neužívate naraz spolu s liekmi, pretože by sa mohla zhoršiť ich absorpcia. Medzi užitím liekov a psylliom by mal byť rozostup aspoň 2 hodiny.

To isté platí aj o ostatných doplnkov, ktoré obsahujú vlákninu.

Pred užívaním psyllia alebo iných doplnkov stravy sa poraďte so svojim lekárom.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vyskúšajte naše prémiové bylinky” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ako pomáha psyllium pri chudnutí” tab_id=”3″][vc_column_text]

Ako vám pomôže psyllium pri chudnutí

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium patrí medzi najlepšie zdroje rozpustnej vlákniny a u ľudí sa stal obľúbený aj ako doplnok stravy pri chudnutí. Druh vlákniny, ktorú psyllium obsahuje dokáže po zmiešaní s vodou výrazne zväčšiť svoj objem a vytvorí sa z nej gél, ktorý môže uľahčiť pohyby v črevách a pomôže vám cítiť sa viac zasýtený, takže môže znížiť potrebu po kalóriách a tým uľahčí aj chudnutie.

Nás tiež zaujímajú ďalšie mechanizmy psyllia, ktoré môžu uľahčiť proces chudnutia a preto sa v tomto článku bližšie pozrieme na potenciál psyllia pri snahe zhodiť prebytočný tuk.

Ako vám môže pomôcť psyllium pri chudnutí

Psyllium podporuje chudnutie tým, že znižuje hladinu LDL cholesterolu, pomáha regulovať glykémiu, pomáha redukovať pocit hladu a neobsahuje takmer žiadne kalórie.

Medzi najviac zdokumentované dôkazy účinkov psyllia pri chudnutí patria nasledovné.

Znižuje hladinu LDL cholesterolu

Vysoká hladina cholesterolu LDL a triglyceridov je bežným stavom u ľudí s nadváhou a obezitou a zvyšuje riziko mnohých srdcovo cievnych ochorení. Takto vysoká hladina lipidov má tiež nepriaznivý efekt na inzulínovú citlivosť a to sa prejaví aj na ďalšom priberaní tuku.

Chudnutie teda nie je iba estetická záležitosť a so znížením percenta telesného tuku sa zlepší mnoho parametrov vrátane inzulínovej citlivosti, ktoré umožnia telu využiť kalórie omnoho efektívnejšie – tiež to môžme nazvať ako zrýchlenie metabolizmu.

Psyllium obsahuje viskóznu rozpustnú vlákninu, ktorá má potenciál pri redukcii “zlého” LDL cholesterolu, čím môže pomôcť zlepšiť mnohé procesy v organizme a pomôcť pri efektívnejšom chudnutí.

Na účinky psyllia sa vykonala už aj štúdia, pri ktorej sa podarilo u respondentov znížiť LDL cholesterol od 6 do 18%.

Hoci štúdia netrvala dlho, aj napriek tomu sa môže jednať o sľubný dôvod, prečo psyllium užívať.

Pomáha zasýtiť

Psyllium obsahuje vlákninu, ktorá expanduje až 25x a tým vytvorí pocit sýtosti. To sa následne prejaví nižšou chuťou do jedla, čo môže podporiť proces chudnutia. Tento názor bol potvrdený aj z roku 2016, ktorá sa zamerala práve na zníženie pocitu nadmerného hladu medzi jedlami.

Skupina, ktorá užívala psyllium pred raňajkami a obedom pociťovala menší hlad medzi jedlami než placebo skupina.

Dávky boli nastavené na 3,4, 6,8 a 10,2 g, pričom dávka 6,8 g mala na účastníkov najlepší efekt na dosiahnutie sýtosti a zníženie túžby jesť medzi raňajkami a obedom v porovnaní s placebom.

Psyllium môže teda pomôcť ľuďom, ktorí pociťujú neustály hlad alebo majú zvýšenú túžbu po jedle aj napriek tomu, že ich kalorický príjem je dostačujúci.

Pokiaľ vám teda ide o schudnutie nadbytočných kilogramov, obmedzenie kalorického príjmu je základom úspechu a môže vám v tom pomôcť práve psyllium.

 

Môže pomôcť optimalizovať glykémiu

Psyllium môže pomôcť diabetikom dosiahnuť lepšiu hladinu cukru v krvi a lepší index telesnej hmotnosti (BMI). Štúdia publikovaná v časopise Nutrition Journal zistila, že diabetici 2. typu mali po 8 týždňoch jedenia 10,5 g psyllia denne nižší index telesnej hmotnosti (BMI) v porovnaní s ľuďmi, ktorí psyllium nejedli.

Glykémia HbA1c diabetikom klesla z 8,5% na 7,5% a zlepšili sa tiež ostatné parametre ako napríklad hladina inzulínu a glykémia nalačno.

To, že sa vláknina diabetikom doporučuje nie je žiadnym tajomstvom. Vplyv vlákniny na zlepšenie priebehu liečby cukrovky 2. typu bol preskúmaný už niekoľkokrát a s pozitívnymi výsledkami na mnohé parametre vrátane hladiny cukru v krvi.

Hoci nie každý typ vlákniny je pre človeka rovnako užitočný, vláknina, ktorú psyllium obsahuje je práve tá, ktorá je pri chudnutí najviac užitočná.

Neobsahuje takmer žiadne kalórie

Medzi ďalšie výhody psyllia patrí, že obsahuje minimum kalórií. Hoci už zo samotného odporúčaného dávkovania psyllia plynie, že množstvo kalórií nebude veľké, je to jeden z benefitov, ktorý podporuje proces spaľovania tuku.

Psyllium teda môžete bez výčitiek zahrnúť do stravy aj vy.

Je potrebné tiež doplniť, že psyllium sa nepovažuje za jedlo, ale má doplniť predovšetkým rozpustnú vlákninu, z ktorej plynú pre organizmus mnohé benefity.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vyskúšajte naše prémiové bylinky” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Psyllium – otázky a odpovede” tab_id=”4″][vc_column_text]

Psyllium – otázky a odpovede

[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Ako chutí Psyllium?”]Psyllium sa skladá prevažne z vlákniny a preto nemá chuť ani vôňu. To je však výhoda, pretože ho môžete pridávať do rôznych receptov, ktoré vďaka psylliu získajú lepšie nutričné hodnoty.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Ako psyllium najlepšie užívať?”]Psyllium sa bežne pije s vodou, džúsom alebo inou tekutinou, pretože je to najjednoduchší spôsob, ako zvýšiť denný príjem zdravej vlákniny. Mnohí však psyllium používajú aj na pečenie, prípravu koktailov, do vločiek a do mnohých ďalších receptov.

Pri užívaní psyllia je predovšetkým dôležité, aby ste spolu s ním vypili dostatok tekutín, pretože nedostatok tekutín spolu s väčším množstvom vlákniny môžu v niektorých prípadoch vyvolať tráviace ťažkosti.

Uistite sa preto, že spolu s dávkou psyllia vypijete aspoň 200 ml tekutín.

Pre viac informácií o užívaní psyllia môžete navštíviť tento článok.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Koľko gramov psyllia mám denne užívať?”]Denná odporúčaná dávka psyllia sa všeobecne pohybuje od 5 do 30 g denne.

V prípade nemletého psyllia platí:

Pre osoby nad 12 rokov: 1 polievkovú lyžicu nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1 čajovú lyžičku nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

 

V prípade mletého psyllia platí:

Pre osoby nad 12 rokov: 1 čajovú lyžičku mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1/2 čajovej lyžičky mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Koľko dní je dobré Psyllium užívať?”]Psyllium môžete užívať tak dlho ako chcete, jedná sa o diétnu vlákninu, ktorá je telu prirodzená a preto neexistuje odporúčaná dĺžka obdobia užívania psyllia.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Ako psyllium skladovať?”]Psyllium skladujte v tmavom, dobre vetranom a suchom prostredí. Dôležité je vrecko vždy po použití dobre uzavrieť, aby nedošlo k znehodnoteniu psyllia.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Prečo je dobré Psyllium užívať?”]Psyllium je bohatým zdrojom rozpustnej vlákniny a často sa používa ako doplnok za chýbajúcu vlákninu v bežnej strave.

Medzi hlavné benefity, ktoré psyllium ponúka patria:

 • Podporuje spaľovanie tukov
 • Pomáha proti zápche
 • Pomáha proti hnačke
 • Zlepšuje glykémiu
 • Znižuje vysokú hladinu cholesterolu LDL
 • Pomáha znížiť celkový príjem kalórií počas dňa tým, že vyvolá pocit sýtosti
 • Priaznivo vplýva na srdcovo cievny systém
 • Funguje ako prírodné probiotikum

 

Viac o účinkoch a o zložení psyllia sa dočítate v tomto článku

Viac o tom, ako vám môže psyllium pomôcť pri chudnutí sa dočítate v tomto článku. [/vc_toggle][vc_toggle title=”Na čo všetko je Psyllium prospešné?”]Vláknina je dôležitou súčasťou zdravej a vyváženej stravy. Psyllium sa skladá z kvalitnej rozpustnej vlákniny, ktorá pomáha pri mnohých ťažkostiach ako sú:

 

 • Zápcha – psyllium sa viaže na čiastočne strávené jedlo, zväčšuje veľkosť a vlhkosť stolice a tým pomáha zmierniť zápchu.
 • Hnačka – psyllium spomaľuje pohyby v črevách a tým môže fungovať ako pomoc v prípade hnačky.
 • Vysoká glykémia – psyllium spomaľuje absorpciu rýchlych cukrov do krvi a tým spomaľuje prudký nárast glykémie
 • Prejedanie – Psyllium pomáha znížiť nadmernú túžbu po jedle tým, že vyvolá pocit sýtosti. Týmto spôsobom taktiež pomáha znížiť celkové množstvo prijatých kalórií za deň.
 • Vysoká hladina cholesterolu LDL – Psyllium pomáha znížiť vysokú hladinu cholesterolu LDL, zatiaľ čo neznižuje zdraviu prospešný cholesterol HDL.
 • Srdcovo cievne ťažkosti – Psyllium má vplyv na reguláciu cholesterolu a triglyceridov a tým priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém.
 • Črevné ochorenia – Psyllium funguje ako prírodné probiotikum, pretože podporuje zdravie črevných baktérií a tým môže pomôcť pri mnohých črevným ochoreniam spôsobených slabou črevnou mikroflórou.
[/vc_toggle][vc_toggle title=”Je možné užívať Psyllium aj pri tehotenstve?”]Dostatočný príjem vlákniny je počas tehotenstva zvlášť dôležitý pretože počas tehotenstva býva častým problémom zápcha a práve vďaka vláknine môžete proti zápche účinne bojovať. Psyllium obsahuje veľmi kvalitný druh vlákniny, ktorá je všeobecne bezpečná aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Z dôvodu väčšej istoty sa pred použitím akéhokoľvek doplnku výživy poraďte s lekárom.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Môžu Psyllium užívať aj deti?”]Psyllium je v rozumných dávkach pre deti bezpečným zdrojom vlákniny.

Všeobecne je psyllium odporúčané až od 6 rokov a v závislosti na veku sa mení aj denné odporúčané množstvo.

 

V prípade mletého psyllia platí nasledovné dávkovanie:

Pre osoby nad 12 rokov: 1 čajovú lyžičku mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1/2 čajovej lyžičky mletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

 

V prípade nemletého psyllia platí nasledovné dávkovanie:

Pre osoby nad 12 rokov: 1 polievkovú lyžicu nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

Pre deti od 6 – 12 rokov: 1 čajovú lyžičku nemletého psyllia 1-3 x denne spolu s 200 ml vody alebo inej tekutiny.

 

Pred užívaním akéhokoľvek doplnku výživy sa pre istotu poraďte s lekárom.[/vc_toggle][vc_toggle title=”V akých prípadoch sa Psyllium neodporúča užívať?”]Psyllium by ste nemali užívať v prípade, pokiaľ spolu s dávkou psyllia nevypijete aspoň 200 ml tekutín.

Pri nedostatku tekutín a vysokom množstve vlákniny môžu nastať tráviace ťažkosti.

Užívanie psyllia sa tiež neodporúča v prípade, že máte zúžený pažerák alebo ťažkosti s prehĺtaním. Psyllium neužívajte taktiež spolu s liekmi, pretože by psyllium mohlo oneskoriť ich účinok. Medzi užitím liekov a psylliom by mal byť rozostup aspoň 2 hodiny.

Pred užívaním psyllia alebo iných doplnkov stravy sa poraďte so svojim lekárom.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”Naozaj pomáha Psyllium pri spaľovaní prebytočného tuku?”]Mnohé evidencie a skúsenosti ľudí potvrdili pozitívny efekt psyllia pri chudnutí z nasledovných dôvodov:

 • Znižuje hladinu LDL cholesterolu
 • Pomáha zasýtiť
 • Môže pomôcť optimalizovať glykémiu
 • Neobsahuje takmer žiadne kalórie

Viac o tom, ako dokáže psyllium pomôcť účinnejšie spaľovať prebytočný tuk sa dozviete tu.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Existujú vedľajšie účinky pri užívaní psyllia?”]Psyllium neobsahuje žiadne telu neprirodzené látky. Jedná sa o zdravý zdroj rozpustnej vlákniny, ktorú prirodzene organizmus potrebuje.

Dôležité je, aby ste pri užívaní psyllia pili dostatok tekutín a aby ste udržiavali medzi užívaním liekov a psylliom rozostup aspoň 2 hodiny.

Psyllium môže spôsobiť tráviace ťažkosti v prípade, že ste dávku nezapili dostatočným množstvom tekutiny.

Pri dodržaní bezpečného dávkovania je užívanie psyllia všeobecne považované ako bezproblémové.

 

Pred užívaním akýchkoľvek doplnkov výživy je odporúčané poradiť sa s lekárom.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Môže vyvolať Psyllium nepriaznivú interakciu s inými liekmi?”]Nie sú známe žiadne nepriaznivé interakcie psyllia s liekmi.

Psyllium môže oddialiť účinky liekov v prípade, že sa psyllium užíva spolu s liekmi. Z tohto dôvodu by ste mali dodržať rozostup medzi užitím liekov a dávkou psyllia aspoň 2 hodiny.

Pred užívaním akýchkoľvek doplnkov výživy je odporúčané poradiť sa s lekárom.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Psyllium

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vyskúšajte naše prémiové bylinky” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Nadváha a obezita” tab_id=”5″][vc_column_text]

Nadváha a obezita

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Čo sú obezita a nadváha

Nadváha a obezita sú charakteristické nadmerným množstvom telesného tuku. Hoci existujú výnimky, ako napríklad v prípade kulturistiky, pri ktorej majú športovci taktiež nadváhu, ale vo forme svalovej hmoty, vo väčšine prípadoch je nadváha u ľudí spôsobená vysokým percentom telesného tuku.

Získanie nadváhy sa neudeje zo dňa na deň. Trvá mnoho mesiacov a aj rokov, pokým sa percento tuku zvýši natoľko, že je človek viditeľne obézny.

Existuje aj výpočet, ktorý môže človeku poskytnúť hrubú predstavu o jeho telesnej váhe. Jedná sa o index telesnej hmotnosti (BMI), ktorý je však podľa môjho názoru zavádzajúci, pretože dôležitá je stavba tela resp. pomer tuku a svalovej hmoty a nie samotnej váhy a výšky.

 

Príčiny obezity a nadváhy

Väčšinou je možné príčinu nadváhy povedať 3 slovami – dlhodobý kalorický prebytok.

Priberanie a chudnutie je iba otázkou toho, koľko energie jete a koľko v skutočnosti potrebujete.

Niekedy to však nie je také priamočiare. Existujú rôzne poruchy metabolizmu a iné príčiny, ktoré môžu “uľahčiť” priberanie tuku.

Medzi hlavné príčiny teda patria:

 • Strava – Dlhodobé prejedanie sa môže spôsobiť, že organizmus nebude stíhať minúť energiu, ktorá je prijatá stravou a uloží si ju do tukových zásob.
 • Málo pohybu – Čím menej pohybu človek má, tým jeho organizmus minie menej energie prijatej stravou a tým je pravdepodobnejšie, že sa budú kalórie ukladať do tuku.
 • Genetika – Deti obéznych rodičov majú väčšie riziko, že budú mať nadváhu. Tým sa však netreba zastrašiť. Pravdou je, že mnohí ľudia, ktorí majú predispozíciu byť obézni nie sú vďaka tomu, že majú adekvátnu stravu a pohyb. Opačne to platí taktiež. Ľudia, ktorí nemajú predispozíciu byť obézni, často sú kvôli zlej strave a nedostatku pohybu.
 • Inzulínová rezistencia – Inzulínová rezistencia môže spôsobiť zvýšenú hladinu inzulínu, čo môže viesť k ukladaniu energie zo stravy do tukových buniek namiesto toho, aby bola energia využitá orgánmi, prácou atď.
 • Porucha štítnej žľazy – Hormóny, ktoré sú vylučované štítnou žľazou sú dôležité pri regulácii energie a na správnu funkciu metabolizmu. Pokiaľ štítna žľaza neprodukuje dostatok týchto hormónov, môže to mať za následok priberanie na váhe.
 • Závislosť – Mnoho potravín v dnešnej dobe môžu podľa štúdie stimulovať vylučovanie dopamínu, vďaka ktorému človek pocíti veľký pôžitok z daného jedla. Takto môže u človeka vzniknúť určitá závislosť na jedle, ktorá sa dá ťažko ovládať.
 • Leptínová rezistencia – leptín je hlavný hormón, ktorý reguluje pocit nasýtenia. Vylučuje sa tukovými bunkami a u mnohých obéznych ľudí je narušená signalizácia týmto hormónom do mozgu, takže hladina leptínu môže byť vysoká, čo by malo obmedziť chuť do jedla, ale mozog o tom nemusí dostať signál a chuť na jedlo sa z toho dôvodu nezníži.
 • Rastový hormón – Rastový hormón má veľký vplyv na správnu funkciu metabolizmu, rast svalovej hmoty a spaľovanie tuku. Hladina rastového hormónu je u ľudí s nadváhou vo všeobecnosti nízka a tento deficit má negatívny vplyv na metabolizmus tukov. Cvičením a úpravou stravy je však možné hladinu rastového hormónu v mnohých prípadoch vrátiť späť do pôvodného stavu a tým aj znížiť riziko opätovnej obezity.

 

Aké riziká plynú z obezity a nadváhy

Nadváha je častou témou v mnohých médiách a negatívne ovplyvňuje mnoho procesov v organizme.

Riziká by sme mohli rozdeliť na tie, ktoré sú spojené s fyzickým stavom organizmu a na tie, ktoré môžu zasiahnuť do ľudskej psychiky.

 

Fyziologický vplyv nadváhy

Z fyziologického hľadiska môže obezita najčastejšie viesť ku vzniku nasledovných ochorení:

 • Cukrovka 2. typu
 • Srdcovo cievne ochorenia
 • Ochorenia kĺbov
 • Niektoré typy rakoviny
 • Ochorenie žlčníka
 • Dna
 • Vysoký krvný tlak
 • Stukovatenie (steatóza) pečene a pankreasu
 • Problémy s dýchaním počas spánku
 • Ochorenie obličiek

 

Psychologický vplyv nadváhy

Väčšinou sa v odborných médiách spájajú s nadváhou iba ochorenia a problémy, ktoré ovplyvňujú fyziologickú stránku človeka, no nesmieme zabúdať aj na to, že vysoké percento tuku môže negatívne ovplyvniť človeka aj po mentálnej stránke a tým pádom môžu mať tieto psychologické zmeny negatívny dopad aj na sociálny život človeka.

Nespokojnosť so svojim vzhľadom môže mnohým ľuďom znižovať sebavedomie a môžu pociťovať úzkosť medzi ostatnými ľuďmi. U obézneho človeka sa tiež môžu prejaviť depresie a celková demotivácia.

V dnešnej dobe už neplatí, že iba ženy si dávajú záležať na svojom vzhľade. Mnohí muži sa taktiež snažia, či už prostredníctvom športu, stravy, módy alebo iných prostriedkov vyzerať čo najlepšie.

Pokiaľ má teda človek nadváhu a jeho predstavy o štíhlom alebo dokonca svalnatom tele sa nezhodujú so skutočnosťou, môže to viesť k psychickým poruchám, ktoré negatívne vplývajú na rôzne oblasti života.

V prípade teda, že máte nadváhu, ktorá má na vašu psychiku negatívny dopad, je veľmi dôležité, aby ste nepodľahli neobjektívnym tvrdeniam (napríklad od blízkych), ktoré majú za úlohu psychicky “obmäkčiť” váš súčasný stav.

Najdôležitejšie je, aby ste sa vy cítili skvele. Pokiaľ vám v tom nadváha bráni, je nevyhnutné spáliť nadbytočné kilogramy.

 

Ako proti obezite a nadváhe bojovať

 

Strava

Strava patrí medzi hlavné príčiny vzniku nadváhy. Dlhodobý kalorický prebytok spôsobí, že organizmus nestíha míňať energiu zo stravy a preto si ju ukladá (väčšinou) vo forme tukového tkaniva.

Okrem kalórií na chudnutie vplýva taktiež zloženie stravy.

Kalórie rozhodujú o tom, či chudnete alebo priberáte.

Zloženie stravy rozhoduje o tom, čo chudnete alebo priberáte.

Toto je veľmi dôležité si uvedomiť, pretože spojenie obidvoch pravidiel bude mať na chudnutie vždy najlepší efekt.

 

Ako si vybrať tie správne potraviny na chudnutie?

Na začiatku chudnutia je lepšie začať meniť svoje stravovacie návyky postupne a preto vám dám niekoľko začiatočníckych rád, ktoré sú podľa mňa ľahko aplikovateľné do praxe.

Strava sa prevažne skladá z bielkovín, tukov a sacharidov. Existuje viac typov týchto makronutrientov, ktoré sa odlišujú kvalitou resp. vhodnosťou pri chudnutí.

Na začiatok si stačí zapamätať niekoľko jednoduchých zásad pri výbere potravín:

 1. Bielkoviny (proteíny) – Sú dôležitou súčasťou chudnutia. Pomáhajú zasýtiť organizmus a obmedziť strátu svalovej hmoty pri chudnutí. Vyberajte si preto potraviny, ktoré obsahujú vyššie množstvo bielkovín (príklad: kuracia prsia obsahujú viac bielkovín a menej tuku ako kuracie stehná a preto sú pri chudnutí lepšie.)
 2. Tuky – Jednoduché pravidlo znie: Jedzte menej tuku, ktorý má tendenciu stuhnúť pri izbovej teplote. Väčšinu tuku by ste preto mali prijímať z rastlinných zdrojov, ktoré väčšinou obsahujú menej nasýtených mastných kyselín.
 3. Sacharidy – Sacharidov alebo cukrov je taktiež viac druhov. Pre jednoduchý začiatok si vyberajte potraviny, ktoré majú na etikete v zložení malý (alebo žiadny) obsah cukru. Väčšinou je v zložení napísané “sacharidy x gramov, z toho cukry y gramov”. Pri chudnutí je všeobecne výhodnejšie zameriavať sa na sacharidy, ktoré sa do tela uvoľňujú po dlhšiu dobu a nemajú teda taký dopad na náhle zvýšenie inzulínu.

Do sacharidov taktiež patrí vláknina, ktorá však plní odlišnú úlohu a má aj odlišnú štruktúru a preto sa na etikete píše zvlášť.

Vláknina je taktiež dôležitou súčasťou zdravej stravy a môže vám uľahčiť proces chudnutia tým, že spomaľuje absorpciu cukrov, pomáha zasýtiť, znižuje zlý cholesterol a neobsahuje takmer žiadne kalórie.

Preto by ste sa mali zamerať aj na potraviny, ktoré obsahujú vlákninu.

 

Cvičenie

Do cvičenia patrí vo všeobecnosti akýkoľvek druh aktívneho pohybu, to znamená, že nejde iba o cvičenie s činkami vo fitness centre, aj keď sa jedná o veľmi efektívny spôsob formovania postavy.

So spaľovaním tuku vám aktívny pohyb (aspoň 30 minút) pomôže hneď niekoľkými spôsobmi:

 • Zvýšite spotrebu kalórií, ktoré vám pomôžu vytvoriť kalorický deficit potrebný pre spaľovanie tuku
 • V prípade záťažového športu dochádza k posilňovaniu svalstva a tým sa zníži riziko straty svalovej hmoty počas chudnutia. Tento efekt pomôže udržať rýchlosť metabolizmu, čo bude mať pozitívny vplyv aj na spaľovanie kalórií.
 • Cvičenie pomáha stimulovať hormóny, ktoré pomáhajú pri spaľovaní tuku.

Niektoré hormóny sú však stimulované iba ťažkým cvičením, ale aj tak je všeobecne pohyb skvelý spôsob, ako zefektívniť proces spaľovania tuku.

 

Bylinky a doplnky na podporu chudnutia

Mnoho doplnkov výživy a bylín podporujú spaľovanie tuku rôznymi mechanizmami.

Jedná sa napríklad o vplyv na:

 • Vyvolanie pocitu sýtosti
 • Zrýchlenie metabolizmu
 • Zníženie absorpcie tuku
 • Blokovanie syntézy tuku
 • Zníženie vysokej glykémie
 • Zníženie hladiny LDL cholesterolu

Okrem toho, že bylinky a doplnky výživy môžete využiť na dochutenie jedál či len spraviť si šálku čaju, niektoré poskytujú taktiež benefity, ktoré môžu urýchliť vašu cestu za štíhlou postavou.

Berte však na vedomie, že v prvom rade je pri chudnutí dôležité, aby ste spálili viac kalórií než príjmete a aby vaša strava neobsahovala veľké množstvo nekvalitných sacharidov a tukov.

Pokiaľ bude vaša strava prispôsobená pre účely spaľovania tuku, potom môžete z doplnkov a byliniek na podporu chudnutia vyťažiť omnoho viac.

Viac o spôsoboch, ako vám bylinky a doplnky môžu pomôcť pri chudnutí sa postupne dočítate na našom webe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Byliny na podporu chudnutia a vhodné do redukčných diét” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space]

[/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Možnosť osobného odberu” tab_id=”6″][vc_column_text]

Možnosť osobného odberu

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]V prípade záujmu si u nás môžete tovar prevziať aj osobne. Stačí nám dať predom vedieť o vašom príchode.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][info_list_father][info_list_son style=”icon” titleclr=”#000000″ descclr=”#000000″ icon=”fa fa-home” desc=”way beyond s.r.o.
Cintorínska 2702/13, Piešťany
Slovenská republika
IČO: 50941313
DIČ: 2120534218″][info_list_son style=”icon” titleclr=”#000000″ descclr=”#000000″ icon=”fa fa-envelope-open” desc=”0944076098″][info_list_son style=”icon” titleclr=”#000000″ descclr=”#000000″ icon=”fa fa-phone” desc=”0944076098″][/info_list_father][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Bezpečný nákup” tab_id=”7″][vc_column_text]

Bezpečný nákup

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Dbáme na vašu spokojnosť a vaše osobné informácie pri objednávke neposkytujeme až na úkony nevyhnutné k dodaniu tovaru a účtovné úkony nikomu inému.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Doprava a poštovné” tab_id=”8″][vc_column_text]

Doprava a poštovné

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Zásielku posielame poštou ešte v ten istý deň objednávky, pokiaľ je objednávka vykonaná v pracovných dňoch Po-Pi do 17:00.

K cene tovaru je pripočítaná suma za poštovné nasledovne:[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Balné a spôsob zabalenia tovaru” tab_id=”9″][vc_column_text]

Balné a spôsob zabalenia tovaru

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Cenu za balenie si neúčtujeme. V prípade objednania jedného balenia vám zásielku zabalíme do bublinkovej fólie a následne ešte do bublinkovej obálky, ktorá dostatočne uchráni menší tovar. Pri objednávke 2 a viac balení zásielku balíme taktiež do bublinkovej fólie a následne do kartónovej krabice, ktorej voľné priestory medzi tovarom a stenami krabice plníme ešte bublinkovou fóliou.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row]

Ďalšie informácie

Hmotnosť 125 g

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Psyllium”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *