Chanca Piedra

Chanca Piedra

Chanca Piedra alebo ľudovo aj rozbíjač obličkových a žlčníkových kameňov sa stal veľmi vyhľadávaním detoxikačným čajom. Chanca Piedra sa vyskytuje v dažďovom amazonskom pralese, na Bahamách, v Južnej Indii a Číne. Názov Chance Piedra po španielsky znamená “Brzda alebo rozbíjač kameňov“. Chanca Piedra je doposiaľ veľmi používaná v ľudovej medicíne Južnej Ameriky, kde dosahuje veľkú popularitu. Je to drobná jednoročná rastlina ktorá rastie divoko, hlavne v tropickom pásme Peru. Dosahuje výšku 30 až 50 cm má drobné listy a malé biele kvety.

 

Po generácie ju používali na liečenie indiánske kmene. Klinické výskumy skutočne dokázali že Chanca Piedra dokáže zabrániť kryštalizácii oxalátu vápnika a tým blokuje tvorbu žlčníkových a obličkových kameňov.

Chanca piedra

 

 

Čo dokáže Chanca Piedra?

  • Blokuje tvorbu obličkových a žlčníkových kameňov
  • podporuje trávenie a vstrebávanie
  • upravuje menštruáciu
  • podporuje pečeň
  • znižuje krvný tlak
  • uvoľňuje kŕče močových ciest
  • Chanca Piedra podporuje trávenie a zažívanie
  • reguluje cholesterol
  • zvyšuje vylučovanie žlče
  • pôsobí protizápalovo a antibakteriálne

 

 

Chanca Piedra sa používa tiež pri rôznych iných zdravotných ťažkostiach napríklad pri nadúvaní, črevných kolikách, nafukovaní, prejedení, k podpore odolnosti organizmu, pri chrípkach a chorobách z nachladnutia, bolestiach kĺbov, cystitídach, problémoch s prostatou, očiste organizmu, črevných infekciách, bolestiach žalúdka, kolikách a pod. Indiáni v nej našli široké využitie.

U nás sa stala Chanca Piedra známou hlavne vďaka svojim vlastnostiam ktoré pomáhajú zlepšiť problémy so žlčníkovými či obličkovými kameňmi. Chanca Piedra síce nepatrí medzi najlacnejšie čaje, ale keď som sa pred piatimi rokmi zvíjal v bolestiach obličkovej koliky tak mi cena bola celkom ukradnutá. Za 50 gramov sušenej rastliny dáte asi 4 eurá. Väčšinou ju zoženiete na internete alebo vo väčších mestách ju majú aj v niektorých obchodoch so zdravou stravou či čajmi. V lekárni keď som sa pýtal tak o nej ani nepočuli.

 

Chanca Piedra dávkovanie

Odporúčaná denná dávka pre dospelých je 2 krát 300 ml nálevu denne a pre deti od 3 rokov 2 krát 100 ml denne. Nálev pripravíme v pomere 5 : 1000, teda 5 g (1 polievková lyžica) zmesi zalejeme 1 litrom horúcej vody a necháme lúhovať 5 minút. Potom nálev scedíme a môžeme dochutiť napríklad medom. Chanca Piedra sa užíva dlhodobo aspoň jeden mesiac. Dávkovanie neprekračujte ! Chanca Piedra nie je vhodná pre deti do 3 rokov či tehotné a dojčiace ženy.

Chanca Piedra
4 (79.13%) 23 vote[s]

Pridaj komentár

Poštovné zdarma už od objednávok nad 40.00
×