Vyberte stranu
Home » Obchod » Čaje » Honey herbs » Matcha honey – čaj matcha s pastovaným medom – 190 ml

Matcha honey – čaj matcha s pastovaným medom – 190 ml

10.90

  • Vlastnosti Matcha čaju s pastovaným kvetovým medom
  • Zvyšuje energiu vďaka vysokému obsahu teínu
  • Ochrana pred vírusmi a baktériami, účinné antibiotikum
  • Obsahuje vitamíny A, C, E a minerály – hlavne železo, horčík, fosfor, zinok, vápnik, selén
Katalógové číslo: MA31 Kategórie: , , , , ,

Matcha Honey je kombinácia dvoch unikátnych a zdravých produktov. Med, ako všetci vieme, patrí k prírodným zázrakom, ktoré podporujú imunitu a napomáhajú pri množstve zdravotných problémov. Matcha prášok vám dodá energiu, obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vlákninu, minerály, vitamíny, bielkoviny a aminokyselinu L-tehanín. 

 

Ako používať Matcha Honey

 

Matcha honey môžete používať rovnako ako obyčajný med. Hodí sa na sladenie čaju, omáčok, pečiva, koláčov a iných sladkých pokrmov. Mierne horká chuť Matcha prášku nijako nenarúša pôžitok z prirodzenej chute včelieho medu. Ak chcete v mede zachovať čo najviac zdraviu prospešných látok, do jedál či nápojov ho pridávajte pri maximálne 40 °C. Pri tejto teplote začína degradovať väčšina vitamínov a enzýmov

 

Cenné včelie bohatstvo

 

V mede sa nachádza asi 40 % fruktózy, 30 % glukózy a iba necelé percento sacharózy. Rafinovaný cukor je z technického hľadiska čistá sacharóza. Obsahuje jej viac ako 98 %. Glukóza je takzvaný jednoduchý cukor, ktorý telo dokáže metabolizovať. Fruktóza, nazývaná aj ako ovocný cukor, je svojim zložením a vplyvom na organizmus podobná. Tieto látky sa okamžite štiepia, vstrebávajú do krvi a to, čo telo nespotrebuje, sa z neho vyplaví.

Sacharóza sa však musí najprv rozštiepiť na jednoduché cukry. Tento proces je v prvom rade pre organizmus náročný a v rade druhom stojí za priberaním a rýchlym zvyšovaním glykémie (cukor v krvi). To je dôvod, prečo je med v porovnaní s rafinovaným cukrom omnoho zdravší. 

 

Čo obsahuje Matcha Honey

 

Matcha Honey nie je zdravý len z vyššie uvedeného dôvodu. Med obsahuje vitamíny B1, B2, B6 a B12, C, A, D, H, P, E a K, minerály fosfor, vápnik, draslík, sodík, horčík, železo, síru, mangán a kremík, oligosacharidy, aminokyseliny, materskú kašičku a Organické kyseliny. Matcha je zas jedným z najlepších zdrojov prírodných antioxidantov a vďaka čajovému kofeínu má silné povzbudzujúce účinky na organizmus. 

 

Zdravotné účinky medu v kombinácii s Matcha tea

 

Matcha Honey nie je náhradou klasickej liečby, no v niektorých prípadov môže byť veľmi nápomocným výživovým doplnkom a prevenciou. Má priaznivý vplyv na podporu imunity, udržiava správnu hladinu HDL cholesterolu v krvi, je prírodnou náhradou antibiotík, urýchľuje hojenie rán a podporuje detoxikáciu organizmu.

Prečo nakupovať práve u nás?