Vyberte stranu
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Alkalio – stop prekysleniu

Prekyslenie organizmu patrí k závažným problémom moderného človeka. Nesprávny životný štýl zanecháva na našom zdravý viditeľné stopy. Detoxikácia a odkyslenie organizmu sú alfou a omegou návratu k zdraviu. Často si človek nevšíma prejavy svojho tela ktoré mu naznačujú, že má zvoľniť tempo a trochu sa oň starať.

 

Je tomu už asi 6 rokov čo som prvý krát dostal obličkový záchvat. Bolo to o druhej hodine rannej a mal som pocit a to doslova že mi bijú posledné hodiny života. Bolo to prvý krát a nevedel som čo sa deje. V tú nočnú hodinu mi môj vlastný strach zmenil život. Na okolí nebol nik kto by mi pomohol. Iba ja a obrovské kŕče ktoré mi neumožňovali ani len vstať z postele. Tú noc som sa zaprisahal že urobím a vyskúšam čokoľvek čo mi pomôže.

 

Tou hlavnou vecou ktorú musíte urobiť sami pre seba je zmeniť svoj životný štýl. To všetko čo jete, to všetko čo si myslíte a ako sa správate má veľký vplyv na váš život a jeho kvalitu. Môžete žiť ako mŕtvola v tomto svete. Koľko ľudí takých poznáte? Patríte k nim? K tím čo ráno vstanú s únavou a večer si s ňou líhajú opäť? K tým čo ich nebaví život a stratili radosť zo všetkého? Život je komplex okamihov ktoré keď začnete postupne meniť, prinesú vám vaše nové ja.

 

alkalio1

 

Prečo to vlastne píšem? Spomínal som už v iných článkoch, že som v rámci detoxikácie či odkyslenia skúšal takmer všetko. Bolo to práve vďaka onomu osudnému nočnému zážitku. Základom detoxikácie je odstrániť z tela toxíny a nepotrebné látky. Základom odkyslenia je doplniť stav vitamínov a minerálnych látok ktoré dokážu postupne znižovať pH organizmu. Ak ste čítali pozorne knihu od Kurta Tepperweina – Omladzujúce odkyslenie je vám známe, že prekyslený organizmus využíva minerály uložené v tele na neutralizáciu kyslého prostredia.

 

Všetky tieto látky je nutné organizmu dodávať aby nemusel využívať svoje uložené zásoby (napríklad zásoby vápnika z kostí ktoré použije na neutralizáciu.). Na trhu je dosť prípravkov obsahujúcich vhodné minerálne látky ktoré dopĺňajú telu chýbajúce zložky. Ja som sa zameral na Alkalio ktoré je svojím zložením primárne určené na postupné zníženie prekyslenia.

 

Alkalio obsahuje minerálne látky aj vo forme zásaditých/alkalických solí. Vo videu nižšie máte možnosť vidieť porovnanie pH minerálnych a sladených vôd s pH Alkalia. Výsledok ukazuje, že pH doplnku Alkalio je zásadité. Minerálne a sladené vody majú kyslé pH.

 


ALKALIO vám s tým pomôže, keďže obsahuje až 19 dôležitých látok pre správne fungovanie tela, nie len imunitného systému.

 

Čo Alkalio obsahuje?

Vitamín C

Kyselina askorbová inak aj vitamín C je významný antioxidant, ktorý sa nachádza v čerstvom ovocí a zelenine. Jeho nedostatok sa označuje za chorobu námorníkov – skorbut. Nedostatok vitamínu C sa však prejavuje aj zvýšenou únavou, vnímavosťou na infekcie a zápalom ďasien. Napomáha správnemu vstrebávaniu železa, prispieva k tvorbe kolagénu a k správnej funkcii, chrupaviek, ciev, pokožky, ďasien a zubov.

alkalio2

Vitamín B12, B6, B7, B2, B3, B1

Vitamín B12 je prakticky dostupný len zo živočíšnych zdrojov. Preto na jeho nedostatky by si mali dať pozor najmä vegetariáni a vegáni. Jeho nedostatok sa môže prejaviť únavou, „mravenčením“ v končatinách, pri dlhodobom nedostatku degeneratívnymi zmenami nervového systému. Okrem vyššie spomínaných funkcií (prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky) zohráva aj úlohu v procese delenia buniek.

Vitamín B6 je ďalší z vitamínov B komplex, ktorý je rozpustný vo vode. K nedostatku tohto vitamínu B6 dochádza zriedkavejšie, ak je ho ale v strave dlhodobo málo, môže sa to prejaviť sklonom k depresii. Vitamín B6, okrem účinkov popísaných vyššie, podporuje napr. správnu tvorbu červených krviniek, prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.

 

Kyselina listová

alkalio3Draslík je dôležitá esenciálna minerálna látka, ktorá sa nachádza hlavne vo vnútri našich buniek a pre ich dokonalé fungovanie je nepostrádateľný. V Alkaliu sa nachádza v dvoch formách, ako citrónan draselný a uhličitan draselný. Obidva tieto látky sú využívané aj v potravinárstve, hlavne ako látky upravujúce kyslosť. Draslík prispieva k normálnej funkcii nervovej sústavy, svalov a prispieva tiež k udržaniu normálneho tlaku krvi.

 

Vápnik, horčík, sodík, meď…

Pri prekyslení organizmu práve vápnik, sodík a horčík sú hlavnými chýbajúcimi zložkami. Organizmus ich využíva na neutralizáciu a preto ak chcete odkysliť organizmus mali by ste mu dostatočne dlhú dobu podávať práve vápnik spolu s horčíkom. Vápnik, sodík a horčík sú tiež základným kameňom každého výživového doplnku pre športovcov.

 

Alkalio tiež obsahuje Zelený Jačmeň, Chlorellu, Zelený Čaj a pod. Všetky látky a ich popis nájdete na stránke výrobcu.

 

Aká je cena a dávkovanie?

Jedno balenie obsahuje 90 kapsúl a jeho cena je 29 Eur. Odporúčané dávkovanie je 3 krát denne 3 kapsule. Je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. Iba pri správnom pitnom režime je možné aby sa vaše telo postupne zbavilo prekyslenia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Vyskúšajte naše prémiové bylinky” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_empty_space]

[/vc_column][/vc_row]